VITOS ŽABARAUSKAITĖS tapybos paroda ŽALIOS LEGENDOS

2018 05 24

 Vita Žabarauskaitė gimė 1962 m. Kairiuose, Šiaulių rajone.

1980 m. baigė M.K. Čiurlionio menų gimnaziją (tapybos specialybė). 

1983–1988 m. studijavo Šiaulių universitete, įgijo braižybos, dailės, darbų mokytojo specialybę.

Dirba Šiaulių m. Gegužių vidurinėje mokykloje dailės mokytoja.

Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1995 m.

Dalyvavo Lietuvos moterų dailininkių bei Šiaulių m. moterų dailininkių asociacijos veikloje.

Surengė per 30 personalinių parodų, dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.

                      * * * * *        
                      Vita Žabarauskaitė:           
                      Parodas rengti pradėjau dar studijų metais Šiaulių laisvalaikio centre. Po studijų vienerius metus mokiau dailės Obelių dailės mokykloje. Grįžusi į Šiaulius, dirbu garsioje Gegužių  mokykloje. 
                      Gudaitiškos tradicijos tapybą keitė mokinių guašinės tapybos inspiruoti darbai, susižavėjau primityvizmu, baldų tapyba, pradėjau tapyti darbus, savo kompozicija ir tekstūra primenančius skrynios dangčius, komponuoti tvirtai, simetriškai, naudoti baldų tapybai artimą pagonišką ir krikščionišką simboliką. Vėliau šią tapybos stilistiką keitė tekstūriniai darbai, primenantys audinius – juos inspiravo prisiminimai apie a.a. močiutės Onos austų audinių koloritą ir tekstūras. Iš tekstūrinių darbų pradėjau dėlioti konceptualias kompozicijas – pvz. „Šindlerio sąrašas", ,,Kelionė į žemę", „Meduvarvis".  Mėgstu iliustruoti tekstus, ypač mitologinius – lietuvių, latvių, žydų, suomių, švedų.      
                      Paprastai tekstūriniuose darbuose, kaip ir cikle „Resurex“, atsispindi, kokioje kultūrinėje terpėje kūrybos metu aš gyvenau. Tapydama tą penkių darbų ciklą vaikščiojau į bažnytinės muzikos festivalį ir kažkaip kilo mintis sujungti muzikinę patirtį su šita tapyba. Todėl ir veržėsi ta žalia spalva  kaip Kristaus ir gamtos atgimimo spalva ir iš raudono, ir iš mėlyno, ir iš violetinio kolorito.              
                      Matyt, dėl mano etnografinių kompozicijų esu dažnai kviečiama atstovauti savo miestą, šalį užsienyje – etnokultūrinės dvasios tapybos darbus esu eksponavusi  Danijoje, Austrijoje, Italijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Ir  šioje parodoje ,,Žeimelio legendų“ ciklas yra labai lietuviškas tiek koloritu, tiek tematika. Darbai pradėti tapyti pačiame Žeimelyje, plenere, po žaliomis liepomis, o visas ciklas pabaigtas studijoje.