PYLIMO GALERIJOJE – GALIAUS KLIČIAUS TAPYBOS PARODA

2014 08 29

Nuo rugsėjo 2 d. Pylimo galerijoje – tapytojo, teatro ir kino dailininko Galiaus Kličiaus tapybos paroda. Parodos pristatymas ir susitikimas su autoriumi - rugsėjo 3 d., trečiadienį, nuo 17.30 val.
Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.

Maloniai kviečiame! 

***  
Galius Kličius gimė 1950 m. Mokėsi M.K.Čiurlionio meno mokykloje, studijavo Vilniaus valstybiniame dailės institute, įgijo teatro dailininko specialybę.
Dalyvavo scenografijos parodose Vilniuje, Rygoje, Prahoje.
Surengė per dešimtį personalinių tapybos darbų parodų.
Lietuvos dailininkų sajungos narys, Kinematografininkų sąjungos narys.
Valstybinės premijos laureatas (filmas „Faktas", LKS, 1980 m.).
Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas ( 2012 m.)
Antano Gudaičio tapybos konkurso laureatas (2012 m.)

***  
                Apie save:

          Mano kūrybinė veikla daugiausia susijusi su teatru ir kinu. Nuo 1972 metų aktyviai dirbau kurdamas scenografiją įvairiuose Lietuvos teatruose, o nuo 1979 metų kūriau kartu su žinomais Lietuvos ir užsienio kino režisieriais vaidybinius bei televizijos filmus. Dalyvavau bendruose Lietuvos ir užsienio kino kompanijų projektuose. Kolektyvinė kūrybinė veikla atėmė daugybę laiko, kurio negalėjau skirti tapybai. Tačiau tapyba visada buvo greta. Kūriant filmo ar teatro scenografiją, visą laiką esi priklausomas nuo kitų žmonių ir negali planuoti savo kūrybinio laiko, o tapybai reikia ramybės ir nesiblaškymo, kad galėtum susitelkti ties specifinėmis jos problemomis. Čia aš susitinku su savimi, čia niekas negali man nurodyti, kaip dirbti. Aišku, ir kine, ir teatre turi pereiti kryžiaus kelius. Ir pereini, bet tapyboje juos eini pats vienas.
          Taip per ilgą laiką susikaupė daug nerealizuotų idėjų, minčių ir emocijų, kurias norisi perteikti tapyboje.
       Buvau ir esu realistas. Juk darbas teatre arba kine iš dailininko reikalauja konkretumo, o grįžęs prie tradicinės tapybos, jaučiu didelį pasitenkinimą. Kartais galvoju, kad turėjęs laimės mokytis pas tokius dailininkus, kaip A. Savickas, A. Gudaitis, V. Ciplijauskas, V. Kisarauskas, A. Stasiulevičius, V. Antanavičius ir kt., jaučiu pareigą – tapyti.
                                                                                                                Galius Kličius