IEVOS SKAURONĖS TAPYBOS PARODA „..UŽ LAPIJOS IR KALNŲ“

2014 04 22

Pylimo galerijoje atidaryta Ievos Skauronės tapybos paroda „..už lapijos ir kalnų“.
Paroda veiks iki gegužės 3 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti! 
***
Ieva Skauronė gimė 1978 m. Vilniuje.

1997- 2001m. Bakalauro studijos VDA Monumentaliosios dailės katedroje, freskos – mozaikos specialybė.
1999/2000 m.m. pavasario semestras Prahos Vaizduojamosios Dailės Akademijoje, Čekijoje, pas prof. A. Vesely.
2001-2003m. VDA freskos – mozaikos specialybės Magistro studijos.

Surengė dvylika personalinių parodų Lietuvoje ir Lenkijoje, dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje - Prancūzijoje, Andoroje, Latvijoje (2010), Lenkijoje, Portugalijoje, Slovakijoje, Moldavijoje (2011), Rusijoje, Lenkijoje (2012), tarptautinėse bienalėse Lenkijoje ir Moldavijoje (2013).

Nuo 2011 m. Slovakijos dailininkų sąjungos (UBS) narė. 
Nuo 2012 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 
Gyvena ir kuria Vilniuje. 

***
Ievos Skauronės kūryba pasižymi išskirtiniu spalvų ir formų dekoratyvumu. Pasak dailininkės, įvaldyti apibendrintos, ritminės kompozicijos principus ji mokėsi dar studijuodama monumentaliąją tapybą Vilniaus dailės akademijoje.

Šiandien tapydama įsimintinus medžių ir kalnų motyvus, o ypač paslapčių kupinus moterų atvaizdus autorė pasitelkia išraiškos kontrastą. Jos paveiksluose dažnai dominuoja priešingų spalvų, formų ir linijų jungtys, kur priešpastatomi intensyvūs violetiniai, mėlyni ir geltoni, oranžiniai tonai, gretinami aptakūs ir griežti pavidalai, susiejami banguojantys ir laužyti siluetai.

Būdama net dviejų – Slovakijos ir Lietuvos – dailininkų sąjungos nare, Ieva Skauronė nuolat dalyvauja tarptautiniuose meno simpoziumuose ir tapybos pleneruose. Tikrovės įspūdžius dailininkė įprasmina ne kopijuodama, o jausmingai perkurdama natūrą. „Ką, kodėl ir kaip tapau – labai sunku nusakyti“, – išsitaria autorė, prisipažindama, jog nesąmoningai perteikia savo išgyvenimus per moters stiprybę ir silpnumą, ryžtą ir atkaklumą.

Paskutinius kelerius metus Ieva Skauronė daug laiko skiria pedagoginiam ir administraciniam darbui VDA, kur ji ne tik dėsto kompoziciją, intensyviai plėtoja tarptautinius ryšius, bet ir vadovauja Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedrai. Anot dailininkės, studijų procese ypač svarbu suvokti, ką ir kodėl darai, turėti aiškią idėją ir mokėti ją pagrįsti. Tai, manau, aktualu ir įvairialypėje Ievos Skauronės kūryboje.

Dailėtyrininkė Rita Mikučionytė